czwartek,

Czwartek, Wielki Tydzień

5720570

NOWI MINISTRANCI I LEKTORZY ROK 2015

W IV niedzielę adwentu 20.12.2015 roku do grona ministrantów zostało przyjętych 9 kandydatów w wieku od 6 - 11 lat. 1. Kończak Sebastian 2. Kostanowicz Kaludiusz 3. Kula Nikodem 4. Kuś Aleksander 5. Łagodziński Kamil 6. Maćkowiak Eryk 7. Morawski Kacper 8. Sobczak Ksawery 9. Ziętek Jan Otrzymali od ks. Proboszcza kan. Mariana Ostacha, pelerynkę /kołnierz/ na znak, że są dopuszczeni do służby ministranta. Następnie złożyli przyrzeczenie ministranckie. Do grona lektorów została przyjęta Weronika Sobczak, dotykając Pisma św. zobowiązała się wiernie przekazywać słowo objawione ku chwale Boga i pożytkowi wiernych, następnie złożyła przyrzeczenie. Podczas Eucharystii nowo przyjęci ministranci posługiwali Liturgii a lektorka odczytała słowo Boże. Po Mszy św. wspólna fotografia.

Przyjęcie do grona ministrantów rok 2008

W Niedzielę Palmową powiększyło szeregi ministranckie 3 kandydatów. po wielomiesięcznym przygotowaniu zostali uroczyście przyjęci do grona. Nowi ministranci: Kubiak Dominik, Walendowski Kamil, Prais Piotr

Przyjęcie do służby ministranckiej rok 2007

W niedzielę palmową podczas Mszy o g.11,00 - 5 kandydatów zostało przyjetych do ministrantów

Ministranci

10 marca 2007 roku odbył się Turniej o Puchar św. Kazimierza w halowej połce nożnej ministrantów w Kotlinie.
O g.9,00 drużyny uczestniczyły we Mszy św.w kościele św. Kazimierza w Kotlinie, o g.10,00 mecze w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Kotlinie.
Występowały drużyny ministrantów w 2 kategoriach wiekowych/szkoła Podstawowa i Gimnazjum/. Druzyna skłądała się z 4 zawodników w polu + bramkarz.
Występowali ministranci z Parafii: Kotlin, Lutynia, Magnuszewice, Witaszyce, Sławoszew i Czermin.
Atmosfera była bardzo sportowa i towarzyska.
Na zakończenie Turnieju wspólna agapa /kiełbaski,bułka,napój/.
Nasi zdobyli III /Szkoła Podstawowa/ i IV/Gimnazjum/ miejsca.
Gratulujemy.
Celem zorganizowanego Turnieju było uczczenie św. Kazimierza, integracja środowiska ministrantów okolicznych parafii oraz popularyzacja halowej piłki nożnej jako jednej z form podnoszenia sprawności fizycznej wśród dzieci i młodzieży, spędzanie wolnego czasu aktywnie i na sportowo.
Z grupą naszych ministrantów byli: Pan Piotr Stróżyński, Pan Damian Szostak - katecheta i Pani Malińska Hanna.

przed wyjazdem z ks. Proboszczem

w kościele